Kolmas festivaliõhtu tõi muusikahuvilised klubi-baari Jazz, kus lisaks nelja ansambli esinemisele peeti pöördkabe simultaani ja avati fotonäitus. Klubi seintel aasta lõpuni rippuvate fotode autor on Kalev Ints. Ülesvõtted on jäädvustatud kümne aasta jooksul Eesti eri kontserdipaikades.
Kolmest mehest koosnev Armada esitas ühe pika teosena mõtlikku improvisatsiooni. Neid iseloomustavad sõnad helge ja positiivne, sõnad, mis üldse selle aasta festivali kohta hästi käivad. Tagasihoidlikult sõuti hüpnootilistes helides, kuniks Raun Juurikas klahvpillidel sellest väsis. Ta otsustas publiku elektrooniliste helidega üles äratada kuni lõpuks teised mängijad hoopis vaikima sundis.
Festivali jõulisemaid punte oli Drum Prana. Tihedad rütmivahetused, šamaanilaul, aafrika rütmid ja elektroonilistest trummidest tulevad meloodiad köitsid kuulajaid oma kordumatusega.
Pärast kolme trummi esinemist tuli lavale kaunihäälne lauljanna Susanna Aleksandra, teda saatmas Elleri kooli rütmimuusikud. Esitati Susannale südamelähedasi prantsuse-, inglise- ja portugalikeelseid džäss või ladinarütmilisi lugusid, millest osa omalooming. Huvitavaim leid oli inglise keeles lauldud vene rahvaviisi “Oi, moroz, moroz” töötlus.
Kolmandat õhtut ja kogu festivali lõpetasid Elleri kooli rütmimuusika osakonna õpilased ühise jämmiga.
Reporter: Madis Must
Fotod: Kalev Ints