Tuule Kann – Jaak Sooäär

Neljapäev / 1. november / Vilde lokaal / IDeeJazzi avalava / 20:00

 

  • Tuule Kann – kannel
  • Jaak Sooäär – kitarr

2006. aastast tegutsenud duo on tänaseks esinenud tuntud festivalidel Norras (Vossa Jazz), Kreekas (Athena European Jazz Festival), Prantsusmaal (Lille 3000 Festival), samuti Leedus, Belgias, Venemaal, Luxemburgis ja Taanis ning kodumaistel Jazzkaarel, Viljandi Folgil, Jõulujazzil, Viru Folgil, Võru Folgil ja Viljandi kitarrifestivalil. Samuti on Fääri saarteplaadifirma TUTL alt ilmunud kaks plaati “Õhtu ilu” (2007) ja “Teisele kaldale” (2011), mis on pälvinud positiivset vastukaja nii kodu- kui välismaal. 

Ansambli muusikat iseloomustavad enamasti rahulikud, vahel minimalistlikud kooskõlad, kus domineerivad rahva- ja jazzmuusika värvingud. Kandle ja kitarri vaheline sujuv muusikaline dialoog on võrdne – kumbki pool ei ole teisest üle. Repertuaar koosneb enamasti omaloomingust, samuti on kavas mõned rahvamuusikatöötlused, mis peegeldavad loodust ning sellega harmoonias olemist.

Plaadi “Õhtu ilu” arvustustest:
“Need 15 lugu võiksid olla ühe väärika tee näitajaks kõigile asjapuutuvaile jazz- ja pärimusmuusikutele, nii tõsiusklikele, uskmatutele kui uusloojatele.” (Ants Johanson, Metroo)

“Kandle ja parmupilli, kitarri ja elektriga – õrnuse, kerguse, taktiga – väga võluvalt esitatud. Vahetult lauldud, vahedalt mängitud, ette ja kokku – kaasmängijale alati avaralt hingamis- ja liikumisruumi andes, sedasama liialdamata enesele võttes, vaikusest lugu pidades ning pause kandma pannes.” (Tiit Kusnets, Postimees 15.03.08)

Plaadi “Teisele kaldale” arvustustest:
“In taking simple melodies and reinventing them both musicians are careful not to detach themselves from the source material, yet through embellishment and the improvisatory impulse offer something more. Given Sooäär’s powerful, full bodied playing with the Dynamite Vikings, his playing here reveals a very thoughtful, considered side to his musical personality that is revealing of what an accomplished all-round musician this Estonian guitarist is.” (Stuart Nicholson, Jazzwise 12/2011)

“Kanni ja Sooääre duo tõestab, et arhailised kandled ja elektrikitarr saavad olla võrdsed partnerid. Vahelduseks muusikamaastikul valdavale bändindusele on Kanni ja Sooääre “Teisele kaldale” värskendav ja aus.” (Mari Kalkun,  ajakiri “Muusika”)

Jaak Sooäär & Tuule Kann

Author: IDJ

Share This Post On