RADAR comeback!

Reede / 2. november / Tartu Uus Teater / IDeeJazzi suur lava / 19:00

  • Sergei Pedersen – klahvpillid
  • Aare Põder – klahvpillid
  • Nevil Blumberg – kitarr
  • Raul Vaigla – bass
  • Paap Kõlar – löökriistad
  • Andrus Lillepea – löökriistad

Legendaarne jazz-rock ansambel RADAR austab Tartu publikut ootamatu ja samas kaua oodatud comeback’iga! 70.-80. aastate eesti fusioni lipulaev ärkab taas pärast veerandsaja aasta pikkust pausi, et esitada austajatele RADARi hiilgeaja instrumentaalklassikat aastatest 1982-1985, sealhulgas hitte LP-lt “Trofee” (1985).

RADAR (1977-1988) oli tuntud kogu NSVL aladel ja kaugemalgi, tehes suurejoonelisi tuure koos laulja Jaak Joalaga, mil päevas toimus kuni 7 kontserti. Ansambel liikus aastate jooksul aina professionaalse saateansambli staatusest iseseisva instrumetaalkoosluse poole. Selle käigus vahetus ansambli koosseis korduvalt. RADARisse on eri aegadel kuulunud Jaak Joala, kes mängis ansambil algusaegadel ühtlasi bassi, Andres Põldroo (kitarr), Harri Kõrvits (trummid), Sergei Pedersen (klahvpillid) hüüdnimega Pontso, kes on ühtlasi paljude RADARi lugude autor ja üks pikima staažiga radarlane, Vladimir Sheripov (bass), lühikest aega Raivo Parind ja Voldemar Potjomin, Riho Lilje (kitarr), Paap Kõlar (löökriistad), kelle trummikomplekti oli oma aja ime ning ta kuulus samuti staažikaimate liikmete hulka, Toivo Unt (bass), Nevil Blumberg (kitarr), Raul Vaigla (bass), Aare Põder (klahvpillid), Valeri Belinov (kitarr), praegu tuntud, kui Val Belin ehk King B, Paul Kikerpuu (bass) ja Raivo Narits (klahvid). RADARiga laulsid ka õed Ele ja Kaja Kõlar. Ansambli manager oli Raivo Seersant.

IDeeJazzi suurele lavale astub RADARi kooslus, mille põhikoosseis võitis Tartu Levimuusikapäevade Grand Prix kolmel järjestikusel aastal (1982-1984).

Radar-old

Author: IDJ

Share This Post On