IDeeJazz algas hõrgult

Novembri esimesel päeval said Vilde lokaalis ilusa alguse festival IDeeJazz ja kuu aega kestvad Tartu sõpruslinnade rahvusköökide päevad. Enne kontserti pakuti suupisteid ja veini. Kahe ürituse ühise avamise märgiks astus esimesena üles Rootsi kokk lauluga “What a Wonderful World”.

Seejärel lülitus rahvusvaheline kokkade esindus ja publik positiivse Eesti muusika lainele. Lavale tulid Tuule Kann kahe kandle, kahe vile ja parmupilliga ning Jaak Sooäär elektrikitarriga. Festivali kõige väiksem ja kõige vaiksem bänd esitas siiraid rahvamuusikatöötlusi ja Sooääre komponeeritud rahvusdžässi.

Mänglevad suvised lood olid õrnad ja vahetud. Elektrikitarri teravust oli kandle puhaste toonide kõrvale vaja selleks, et üldine kõlapilt liialt ei uinutaks. Üldiselt siiski uinutas, muusikud isegi soovitasid silmad sulgeda ja suve ette kujutada. Kõigi pühakute päeva puhul mängiti lõpetuseks üks rahvakoraal.

Teistsugust elamust tuli külastajatele pakkuma vokaalkuuik Estonian Voices. Energiat tulvil lauljad äratasid ka publiku eelnevast unelemisest. Kaunid inimesed laval, igaühel meisterlikult valitsetud hääl – see tõmbas lummatult kuulama ka välismaised kokad, kellele eelnev võis liialt “etno” olla. Suurima aplausi sai bass Aare Külama, kes väsimatult madalaid noote müristas.

Reporter: Madis Must
Fotod: Ahto Sooaru

2012-EstonianVoices

2012-publik-2

2012-sooaar-Kann

2012-publik

Author: IDJ

Share This Post On