ID Ekstrad

Tartu sõpruslinnade rahvusköökide päevade 2012 avamine

tsrkNeljapäev / 1. november / Vilde lokaal / IDeeJazzi avalava / 20:00

 

Juba traditsioonliselt avavad IDeeJazz festival ja Tartu sõpruslinnade rahvusköökide päevadühiselt oma pidustused, nautides head muusikat ja toitu. Mõlemad – nii muusika kui toit – täidavad meid uue positiivse energiaga, et jaksaksime vastu minna põhjamaiselt kargele ja pimedale ajale.

Jazz on piirideta muusika, kus kohtuvad sõbralikult ja teineteist rikastades erinevad inimesed, rahvused ja kultuurid.  Tartu Sõpruslinnade Rahvusköökide Päevad toovad samuti kokku inimesed ja (köögi)kultuurid maailma eri paigust, jagades mitmekesiseid kogemusi ning kostitades meid hõrgutavate suupistetega.
Jazz- ja toidukultuur loovad sidemeid, lubades siiski igaühel jääda iseendaks ja pakuvad naudinguid, mis rõõmustavad kõigi südant.

Tartusse tulevad sel aastal kokad Saksamaalt, Venemaalt, Rootsist, Lätist, Itaaliast ja Kreekast.

Rahvusköökide päevade mõtteks on edendada toidu- ja teeninduskultuuri ning tutvustada Tartu sõpruslinnu.

 

Fotograaf Kalev Intsi autorinäitus
“Muusika pildis 2002-2012”

KalevInts-wLaupäev / 3. november / Tartu Jazzklubi / IDeeJazzi klubi lava / 19:00

 

Muusika ja pildi kujunemine ja kulgemine viimase kümne aasta jooksul. Pildid räägivad enda eest.
Kalev Ints on andunud hetkepüüdja juba 20 aastat, fotoaparaat on tema pidev kaaslane. Lisaks looduse ilule ja jalgrattaspordile hindab ta kõrgelt muusikat, eriti selle sünnimomenti laval. Viimase kümnendi jooksul on kogunenud tema varasalve hulganisti kauneid, maagilisi, erilisi ja ka lõbusaid hetki just lavalt, suurepäraste eesti ja välisriikide artistide kontsertidelt. Need kordumatud muusikalised momendid on jäädvustatud Tartus, Leigol, Muhul, Pärnus ja veel paljudes paikades üle Eesti.
Klubi-baari Jazz loominguline atmosfäär on just sobiv sellise näituse eksponeerimiseks. Näitus jääb avatuks kuni aasta lõpuni.

 

Kabeturniir!

kabeLaupäev / 3. november / Tartu Jazzklubi / IDeeJazzi klubi lava / 19:00

 

Eesti Kabeliit võtab oma kabelauad kaenlasse ja tuleb IDeeJazzile!
Muusika ja lauamängu ühendamisel sünnib turniir, kus selgitatakse välja kabe ja jazzi sarnasused ja erinevused. Loomingulist mõtlemist eeldavad mõlemad!

Turniirist saavad osa võtta kõik soovijad!