Festivalist

IDeeJazz 2012:
Tartu Jazz- ja Rütmimuusika Festival
Positiivse laenguga eesti muusika!
1. − 3. november 2012

 

Teist korda Tartus toimuv festival IDeeJazz pakub taas kuulajatele headest ideedest küllastunud maailma tasemel eesti muusikat. Sekka mõni suurepärane muusik ka mujalt ilmast. IDeeJazz kutsub Tartusse eesti jazz- ja rütmimuusika valdkonna säravamad artistid, väärikamad esindajad ning värskemad mõtted, tuues kuulajateni ka Tartu andekate noorte loomingu.

Festival toimub kolmes Tartu kontserdipaigas: Vilde lokaalis, Tartu Uue Teatri suurel laval ja Tartu Jazzklubi kodus klubi-baaris Jazz Ülikooli kohviku maja esimesel korrusel.

3 päeva kestev inspireeriv muusikapidu toob lavale 9 värvikat kõlakooslust, kuulata saab laia muusikalist spektrit peavoolu- ja kammerjazzist kuni gruuvrütmide ja fusionini, mahutades sinna vahele veel hulga omanäolisi ja värskeid maailmu. Kõiki esinejaid ühendavad märgusõnad – heakõlalisus, improvisatsioon ja idee. Näha-kuulda saab erilisi, kauneid, hüpnootilisi ja energilisi muusikalisi koosseise, teiste hulgas a capella vokaalansambel Estonian Voices, rütmijõud Drum Prana ja legendaarne fusionansambel Radar!

Lisaks põimuvad läbi festivali nn. IDeeJazzi Ekstrad, mis on sel aastal seotud muuhulgas kabe, fotograafia ja audiovisuaalidega. Traditsiooniliselt kuulub IDeeJazzi ekstrate hulka ka Tartu Sõpruslinnade Rahvusköökide Päevade raames pakutavad põnevad rahvustoidud.

IDeeJazzi kunstiline juht on Oleg Pissarenko. Festivali patroon on Lembit Saarsalu.

IDeeJazz 2012 toimub paljude toetajate ja koostööpartnerite abiga: Tartu linn, Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Eduard Vilde lokaal ja kohvik, Ülikooli kohvik, Tartu Uus Teater, Edicy, Powrehouse, Sojax jpt.

Kohtumiseni Tartus festivalil IDeeJazz 2012!

*IDeeJazz, see on eesti jazzi ja rütmimuusika pidu.
ID – identiteet; ee – Eesti maakood ISO 3166 standardi järgi; idee – vanakreeka kl. “vaade, kuju, väljanägemine”, Platoni järgi “tabatav hinge silmale”;
jazz – tähistab avatust, spontaansust ja teadlikkust (mitte niivõrd muusikastiili selle kitsalt traditsioonilises mõttes).
Viimased artiklid